Wierzbowe

Uroczysko

miejsce jakich mało

Nasz pomysł na kreatywne spędzanie czasu

Wierzbowe Uroczysko to nasz pomysł na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny, sąsiadów, przyjaciół i coraz częściej nowych znajomych. Uciekliśmy z Częstochowy przed smogiem i hałasem, aby w ciszy i spokoju realizować nasze pasje i zainteresowania.

Załęże znaleźliśmy po wielu miesiącach poszukiwań. Przywitało nas orłami, czaplami i krzykiem żurawi. Kiedy nocą zobaczyliśmy niebo pełne gwiazd, poczuliśmy się jak w bajce i już wiedzieliśmy, że to jest to. Od tej pory działamy prężnie: odnowiliśmy oborę, przerabiając ją na miejsce spotkań i warsztatów, budujemy drewniany dom. Zaczęliśmy uprawiać ogródek, posadziliśmy sad, próbujemy swoich sił w pszczelarstwie i rokrocznie powiększamy nasz warzywniak. Ale co najpiękniejsze – malownicza okolica Załęża z przepływającą tędy rzeką Pilicą, codziennie odkrywa przed nami nowe cudowności i wyzwania.

Agatka jest duszą artystyczną i to czego dotknie, zamienia się w małe arcydzieło –  maluje, tworzy w technice ceramiki, szyje i robi biżuterię. Arek to ptakolub, dążący do niezależności żywieniowej, wyznawca głębokiej ekologii  i leczenia ziołami. Obydwoje kochamy pszczoły i długie spacery z psami. Chcemy dzielić się naszymi pasjami podczas spotkań i warsztatów, poznawać nowych ludzi i wspólnie się rozwijać. Jeżeli chcesz usłyszeć ciszę, zobaczyć Drogę Mleczną, wyhamować miejski pęd i przy okazji czegoś się nauczyć, zapraszamy do nas!

Małe arcydzieło Agatki